Tapolcai Honvéd SE

Tapolcai Trappolók

2015. október 24-én a Bükkben, Miskolc – Csókáson rendezték meg a Nyílt Országos Csapatbajnokságot (OCSB).

A Tapolcai Honvéd SE sportolói is rajthoz álltak: Vereszki Tibor, Molnár Zoltán és Molnár Attila képviselték az egyesületet.

Sportolóinknak kellemes, őszi időben a klasszikus töbrös, illetve sziklás terepen, valamint meredek hegyoldalakon kellett futniuk. F105-ös kategóriában az I. helyen végeztek úgy, hogy az utánuk célba érkező csapattal szemben is már 12:21 előnyt szereztek.

Másnap megrendezték az Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokságot, ahol szintén jól szerepeltek egyesületünk futói.

Vajda Zsolt, Molnár Zoltán és Vereszki Tibor F105-ös kategóriában 91:32-es időeredménnyel az 5. helyezést érték el.

Gratulálunk egyesületünk sportolóinak!

Földesi József Trappolónk októberben is rengeteg kilométert gyűjtött- a lábaiba.

Ahogy azt már korábban megírtuk, Trappolóink közül többen is teljesítették a maratoni távot október 11-én. Így volt ezzel Földesi József is: a SPAR Budapest Maratonon remek időt futott- 03:52:33 alatt ért célba a 42 kilométeres távon.

2015. október 17-én rendezték meg Velencén az Optivita Ultrafutó Kupa 4. fordulóját. A mezőny rendkívül erős volt, hiszen több Spartathlonos induló is rajthoz állt. József gyorsabban szedte lábait, mint azt gondolta volna, s a tervezett 10 óra 30 perces idő helyett 10:12:39 alatt sikerült a 100 kilométeres távot leküzdenie, így végül a 21. helyen ért célba.

Október 24-én Baján, egy 6 órás megmérettetésen vett részt. Napsütéses, őszi futó-időben állhatott rajthoz. József eredményére a velencei futás jó hatással volt, -kimagasló eredményt ért el- ugyanis 61,4 kilométert futott 6 óra alatt, így abszolút kategóriában második helyen végzett.

Gratulálunk Föci!

2015. október 17-én, Pilisszentléleken rendezték meg az idei Országos Normáltávú Egyéni Bajnokságot.

Egyesületünk tagjainak ködös, hideg és sáros időjárási körülmények között kellett rajthoz állniuk.

Időjárás vs. Tapolcai Honvéd SE 0:1

8 sportolónk - Domán Fruzsina Éva, Domán Rajmund, Molnár Attila, Molnár Zoltán, Patkós Máté, Vajda Zsolt, Vereszki Tibor és Zoboki Mihály- a köd, a sár és a hideg ellenére is kiválóan teljesítette a számukra kitűzött pályát.

F35-ös kategóriában a dobogó mindhárom fokára tapolcai futó állhatott:

I. Molnár Attila

II. Molnár Zoltán

III. Vereszki Tibor

VIII. Vajda Zsolt

F21B kategóriában Domán Rajmund 3. helyezést ért el.

Nyílt kategóriában Domán Fruzsina Éva 1. helyezést ért el.

A versenyen készült képek megtekinthetők a galériában.

Október második vasárnapján rendezték meg a 30. SPAR Budapest Maratont, ahol Tapolcai Trappolóink is rajthoz álltak.

"Akkor kell futni, amikor jól esik", ám az időjárás mégis kegyes volt a maraton résztvevőihez: igazi futó időben teljesíthették a 42 kilométeres távot.